Zdroj: 25.09.2017 – Lidové noviny

Když organizace dTEST v červnu zorganizovala aukci tarifů, nezúčastnil se jí ani jeden ze tří dominantních telefonních operátorů. Nyní chce zkusit štěstí sdružení spotřebitelů Licit.cz.

Aukci, jejíž zadávací dokumentaci dnes předá mobilnímu triumvirátu a vybraným „virtuálům“, vyhlásilo na popud exministra financí Andreje Babiše. Ten se letos v dubnu na sociálních sítích pochlubil, že pro svoje ministerstvo získal „polské ceny“. V řeči čísel to znamená, že úředníci z financí mohou využívat neomezený hlasový a datový tarif za 195 korun. Běžná cena pro spotřebitele přitom činí 750 korun, množství dat je navíc limitováno.

„Neočekáváme, že dostaneme vůbec nejnižší nabídku, ale rádi bychom získali tarify jak cenou, tak obsahem srovnatelné s ministerstvem financí. Určitě se nespokojíme s tarifem, který by měl malé množství dat. Pokud je možné mít neomezený datový tarif do dvou set korun budeme bojovat za co nejbližší sestavení balíčku,“ sdělil LN Vítězslav Grygar, zakladatel aukční síně a partner komunity spotřebitelů Licit.cz.

Celý článek najdete níže.