Češi nechápou účty za energie

"Snažil jsem se to počítat, je to práce na dva dny..." (článek z LN)

Schopnost lidí vyznat se v tarifech a účtech za energie je velmi malá

Češi také přiznávají, že pro ně není snadné vybrat si jiného dodavatele. Na trhu s energiemi se neorientují a znají jen velké hráče. (zdroj: Lidové noviny)

lidé cenu energií neřeší

Lidé si často vystačí s tím, že každý měsíc pošlou peníze za elektřinu, a v bytě si pak můžou rozsvítit. Cenu neřeší. Neradi se probírají vyúčtováními, smlouvami nebo obchodními podmínkami popsanými špatně srozumitelným jazykem. (zdroj: Lidové noviny)

Dodavatelé energií často manipulují se zákazníky

Zákazníci si také stěžují na neochotu dodavatelů poskytovat podrobností ze smluv. Někteří zákazníci mají dokonce zkušenosti s nátlakem. „Jestli vám pošlu nabídku, tak jedině s vaším souhlasem, že to podepíšete,“ parafrázoval konverzaci s call centrem energetické firmy jeden z účastníků průzkumu.
(zdroj: Lidové noviny)

lidé již nevěří srovnávačům cen

 Většina oslovených zákazníků někdy použila internetový srovnávač tarifů plynu a elektřiny. Jde však spíše o sňatek z rozumu, lidé v tyto nástroje příliš velkou důvěru nemají. A jen pro část z nich byly vypočtené údaje užitečné.Podle prosincového průzkumu Gfk rozčiluje 38 procent dotázaných skutečnost, že musí do srovnávače zadat osobní údaje a pak dostávají nevyžádané obchodní nabídky. (zdroj: Lidové noviny)

Můžeme  to společně změnit…

Je nás už více než 35 000 a už jsme ušetřili na energiích 1,48 mld Kč.

napsali o nás

5 garancí pro všechny naše členy

úspora, jistota, komfort, bezpečí, ochrana

100% Garance jistoty úspor

Čísla hovoří jasně. Členů LICITU, kteří díky tomu ušetřili už více než 1,48 miliardy Kč,  je už více než 35.000. Například jen na energiích dosahuje úspora až 40 %. Funguje to jednoduše, čím víc nás je, tím lepší cenu dostaneme.

100% garance bezplatných služeb

Naši členové mají k dispozici všechny služby zcela bezplatně. Veškerý provoz komunity včetně zákaznické podpory je financovaný z aukčních poplatků, které hradí dodavatelé. Členové LICITU vůbec nic neplatí, jen šetří.

100% garance kompletního zastoupení

Žádné papírování, žádné dohadování s dodavateli, žádné starosti. Vše důležité řeší za členy komunity tým zákaznické podpory LICITU. Máte tak k dispozici vše nezbytné na jednom místě, nikam nemusíte chodit. Stačí jen zavolat na naši bezplatnou linku nebo napsat na naši podporu a my už se o vše postaráme.

100% garance právní ochrany

O naše členy je dobře postaráno. Jedním z našich hlavních právních garantů je totiž největší právní kancelář v ČR. I díky této armádě právníků jsme schopni nabídnout garanci nepřerušení dodávek při změně dodavatele a garanci odpovědnosti za škodu, která je hrazená z našeho garančního fondu.

100% garance transparentnosti a nezávislosti

Jedním z důvodů, proč jsme vytvořili LICIT bylo, že už jsme měli dost nefér praktik podomních prodejců, arogantních dodavatelů a neprůhledných srovnávačů. Proto členům komunity garantujeme maximálně transparentní přístup a naprostou nezávislost na dodavatelích.

Přidejte se k nám. nic neplatíte a hned šetříte.

co říkají členové licitu

Šla jsem do LICITU i proto, aby si ti nedotknutelní nebyli tak jistí.“

Uspořené peníze se nám v rodinném rozpočtu ztratily poměrně rychle, nedokážu tedy ani přesně říct, na co jsme je využili. Nejspíš ale na synovy koníčky, tedy hokejovou výstroj.“

Na elektřině a plynu v bytě ušetřeno už 13.781 Kč.

BOHDANA BONIATTI vedoucí regionální televize

„Jsem rád, že jsem součástí LICITU. Společně bojujeme za práva nás, spotřebitelů, a měníme energetický trh. Za elektřinu a zemní plyn jsme ušetřili celkem 26.192 korun. Ušetřené peníze jsem využil na letní dovolenou s mými děvčaty. Holky byly z moře nadšené.“

Na elektřině a plynu v rodinném domě ušetřeno už 26.192 Kč.

TOMÁŠ PANÁČEK právník

„Na energiích jsem uspořil 21.650 Kč svým rodičům, kteří předtím o této možnosti úspory vůbec nevěděli. Peníze pak mohli použít na bydlení a něco málo také na dovolenou. Kdo by nechtěl šetřit?“

Na elektřině a plynu v rodinném domě ušetřeno už 21.650 Kč.

ALEŠ TVRDÝ majitel květinářství

Licit nejsou jen domácnosti

šetříme peníze i firmám a veřejné správě

Přidejte se k nám. nic neplatíte a hned šetříte.