Vánoce plné pohody a bez starostí

Rok se s rokem sešel, a proto přichází čas na poděkování za Vaši důvěru, kterou do nás již od roku 2006 vkládáte. Letos se nám podařilo obsloužit více než 20 350 klientůJsme nesmírně vděční, že jste se rozhodli být členy LICITU, který díky síle sdružené poptávky a e-aukci umožňuje nejen domácnostem, ale i podnikatelům a subjektům veřejné správy šetřit nemalé finanční prostředky. Čím víc nás je, tím víc ušetříme.
 
Vánoce by měly být svátky plné pohody a klidu, prožité bez zbytečných starostí. To však nezabraňuje prodejcům energií využívat v tomto čase nejrůznějších praktik pro získání nových zákazníků. Proč tomu tak je a na co si dát v předvánočním období pozor? 

Zdražování energií a dopad na spotřebitele

I když se blíží Vánoce, na energetickém trhu se žádné prázdniny nechystají. Většina dominantních dodavatelů na trhu již vydala nové ceníky na další období se značným nárůstem cen pro koncové odběratele (toto se netýká klientů LICITU, kterým garantujeme cenu z aukce na období 2 let), jiní se na vydání nových ceníků chystají. Dodavatelé mají však povinnost o navýšení ceníků své klienty s předstihem informovat a tito mohou následně bez sankcí v dané lhůtě odejít a vybrat si dodavatele jiného. Zdražování energií a možnost odejít k jinému dodavateli mají však za následek jediné, a to velký konkurenční boj o zákazníka s využitím různých prodejních metod. 

Pozor na nabídky po telefonu i nezvané návštěvy

Kdo by chtěl během Vánoc řešit nabídky a smlouvy na energie? O to větší pozornost byste však měli věnovat nejen telefonátům, ve kterých se Vás budou prodejci například dotazovat, zda Vás zajímají informace týkající se zdražování cen energií, ale také na případné nezvané návštěvy a nabídky, které se objeví ve Vaší schránce. Mnohdy prodejci spoléhají právě na to, že lidé již řeší zcela jiné věci a nabídku z nepozornosti podepíší nebo po telefonu odsouhlasí.

Pokud se v podobné situaci ocitnete i Vy, a to i přesto, že máte v současné době zajištěny smlouvy z LICITU s garantovanými cenami, doporučujeme na nabídky nereagovat, abyste pak nemuseli řešit případné sankce či odstoupení od nevýhodných smluv. Pokud navíc víte o někom ve Vašem okolí, komu přišel dopis se zdražením cen energií nebo nabídka od prodejce energií, předejte mu na nás telefonický kontakt +420 597 075 400 nebo email ecentre@ecentre.cz a my s ním nabídku (cenu) ověříme včetně podmínek smlouvy.