Vyznat se v nepřeberném množství nejrůznějších nabídek na změnu dodavatele zemního plynu je v dnešní době skutečným oříškem. Každý dodavatel slibuje, že zrovna jeho ceny a podmínky jsou ty nejvýhodnější na trhu. Podle čeho tedy poznat, že je nabídka skutečně výhodná a bez háčků?

Prostudujte si důkladně veškeré smluvní a cenové podmínky

Zní to jako klišé, ale co nepřečtete, to nepodepisujte. Přiznejme si, komu by se chtělo pročítat několik stran nepřehledných smluvních podmínek, které jsou často psány drobným písmem… Pokud si však nedáme pozor a ještě před podpisem smlouvy si pečlivě nenastudujeme veškeré smluvní a cenové podmínky, můžeme být později nepříjemně překvapeni.

Využijte nezávislé porovnání kalkulátoru TZB-info

Pokud si nelibujete v pročítání smluvních podmínek, můžete jako zdroj informací k určení výhodnosti jednotlivých nabídek využít nezávislý kalkulátor cen energií TZB-info. Ten jako jediný na trhu splňuje kritéria Energetického regulačního úřadu

Kalkulátor nepreferuje žádného konkrétního dodavatele, pouze průběžně sleduje aktuální ceny energií od většiny dodavatelů a zprostředkovatelů na českém trhu a tyto v reálném čase porovnává. V aktuálním žebříčku nabídek zemního plynu můžete najít také LICIT, který se umístil na 1. místě v nabídkách s garantovanou cenou.

Zůstaňte obezřetní

Ať už se rozhodnete využít nezávislé porovnání či nikoli, vždy si ověřte, zda je pro Vás finální nabídka dodavatele plynu skutečně výhodná. Na základě našich dlouholetých zkušeností doporučujeme vyhledávat nabídky, které jsou bez automatického prodloužení smlouvy, s jasně určenou dobou výpovědi, s garantovanou cenou (neměnnou po několika měsících trvání smlouvy) a bez jakýchkoli dalších sankcí.

Pokud se ve smluvních a cenových podmínkách nebudete umět vyznat, případně pokud budou odkazovat na další dokumenty, které se Vám nepodaří ani dohledat, obraťte se raději na dodavatele jiného.