Jak nás informují média, dopady pandemie se už podepisují na peněženkách běžných domácností a lidé tak musí doplňovat rodinné rozpočty ze svých úspor. Ty však nejsou nekonečné. Ušetřit i několik tisíc korun za rok se dá přitom jednoduše – například v energiích.

Češi jsou obvykle zvyklí šetřit náklady na elektřinu a plyn prakticky – méně topí, méně svítí, pořizují úsporné domácí spotřebiče nebo zateplují domy. Je tu ale ještě jedna možnost, která většinou nepatří mezi první volbu českých domácností, když se jedná o snižování nákladů. Tou je změna dodavatele energií, která může rodinnému rozpočtu ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Jde to i jednoduše

Když se řekne „změna dodavatele energií“, tak si většina z nás ihned představí složitý a časově náročný administrativní proces, se spoustou papírování a ověřování výhodných ceníků a smluvních podmínek (ve kterých má někdy problém vyznat se i odborník). Myšlenku na výhodnější cenu tak raději ihned zaženeme a spokojíme se s tím, že nám energie dodává obchodník, u kterého jsme již několik let.

„Jde to ale i jednoduše. Například službou LICIT, která využívá principu sdružené poptávky několika tisíc domácností, firem i veřejných organizací. Zde máte jistotu férových cen a výhodnějších podmínek, a především také minimálního papírování, protože změnu dodavatele řešíme za všechny klienty od A do Z “, vysvětluje Ivona Galařová, marketingový manažer společnosti eCENTRE, a.s., která je největší e-aukční síní v České republice.

„Dlouhodobě se s pohybujeme s cenami hluboko pod ceníky běžných dodavatelů na trhu. V elektřině šetříme našim klientům v průměru 4.000 Kč za dva roky a u zemního plynu dokonce téměř 13.000 Kč za dva roky. V současné situaci, kdy má navíc spousta domácností hluboko do kapsy, tak může změna dodavatele energií znamenat přilepšení až o 20 000 Kč v období dvou let,“ dodává Galařová.

V ČR je mnoho domácností, které nezměnily dodavatele energií od počátku zahájení odběru. Právě teď je ovšem nejvyšší čas poohlédnout se po výhodnějším dodavateli, pokud si chcete zajistit lepší ceny energií ještě před začátkem letošní topné sezóny.

 

Ušetřete na plynu nebo elektřině s LICITEM.